slide1.jpgslide2.jpgslide3.jpgslide4.jpgslide5.jpgslide6.jpg

Aktuality

Kompletné výsledky našich strelcov v roku 2013


Výsledková listina na stiahnutie tu

Celoslovenské kolo Krúžkov mladých priateľov poľovníctva

V sobotu 5. októbra 2013 sa v prekrásnom prostredí Duchonky konal 39. ročník celoslovenského kola Krúžkov mladých priateľov poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia poľovníckeho krúžku pri Poľovníckom združení Ráztoka Bobrovec: Daniela Grajková, Ján Gazda a Marek Haluška. Deti súťažili v 10 disciplínách. Prvou bol vedomostný test z poľovníctva. Poznávali dreviny, psy, stopy, zbrane, trofeje a živočíchy. Postupne absolvovali športovú disciplínu „chodúle“, určenie azimutu a odhad vzdialenosti  a streľbu zo vzduchovky. Súťaže jednotlivcov sa zúčastnilo 54 detí. Po absolvovaní všetkých teoretických disciplín naše družstvo pomýšľalo na stupne víťazov bez straty bodu. Pokazená posledná disciplína streľba zo vzduchovky nás odsunula z boja o prvé tri miesta. V súťaži družstiev sme napokon skončili na vynikajúcom 5. mieste z 18 súťažných družstiev z celého Slovenska. Na záver chcem poďakovať trom členom poľovníckeho krúžku za príkladný prístup ku krúžkovej činnosti počas piatich rokov, počas ktorých sa na celoslovenských súťažiach  umiestnili 2-krát na piatom a 1-krát na 3. mieste. Svojimi výkonmi príkladne reprezentovali nielen Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši, Poľovnícke združenie Ráztoka, ale aj základnú školu a obec Bobrovec.

                                                                                               Ing. Pavol Hriadel

                                                                                         vedúci poľovníckeho krúžku

Celoslovenské kolo Krúžkov mladých priateľov poľovníctva

 

V sobotu 5. októbra 2013 sa v prekrásnom prostredí Duchonky konal 39. ročník celoslovenského kola Krúžkov mladých priateľov poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia poľovníckeho krúžku pri Poľovníckom združení Ráztoka Bobrovec: Daniela Grajková, Ján Gazda a Marek Haluška. Deti súťažili v 10 disciplínách. Prvou bol vedomostný test z poľovníctva. Poznávali dreviny, psy, stopy, zbrane, trofeje a živočíchy. Postupne absolvovali športovú disciplínu „chodúle“, určenie azimutu a odhad vzdialenosti  a streľbu zo vzduchovky. Súťaže jednotlivcov sa zúčastnilo 54 detí. Po absolvovaní všetkých teoretických disciplín naše družstvo pomýšľalo na stupne víťazov bez straty bodu. Pokazená posledná disciplína streľba zo vzduchovky nás odsunula z boja o prvé tri miesta. V súťaži družstiev sme napokon skončili na vynikajúcom 5. mieste z 18 súťažných družstiev z celého Slovenska.

Na záver chcem poďakovať trom členom poľovníckeho krúžku za príkladný prístup ku krúžkovej činnosti počas piatich rokov, počas ktorých sa na celoslovenských súťažiach  umiestnili 2-krát na piatom a 1-krát na 3. mieste. Svojimi výkonmi príkladne reprezentovali nielen Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši, Poľovnícke združenie Ráztoka, ale aj základnú školu a obec Bobrovec.

                                                                                          Ing. Pavol Hriadel                                                                                                               vedúci  poľovníckeho krúžku

 

Súťaž vo vábení jeleňov, Pribylina 22.9.2013


Výsledková listina - SENIORI

Výsledková listina - JUNIORI

Propozície súťaže vo vábení jelenej zveri